Warsztat 6. Gry logiczne.
Wieczornym zajęciom nie było widać końca :) Młodzi adepci tajemnej sztuki matematycznej rywalizowali ze sobą rozgrywając takie ekstremalne konkurencje jak: Superfarmer, Set, Jenga, Happy Cube, Pentago czy układanki logiczne. Wszystkie poza przednią zabawą zapewniały ćwiczenia logicznego myślenia.

 O nieprzypadkowym wyborze takich właśnie gier świadczy fakt historii powstania kultowego Superfarmera: "to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła wtedy tytuł "Hodowla zwierzątek". Jej autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Gdy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. W czasie wojny ludzie dokonywali cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Pomysłem profesora na ratowanie budżetu rodzinnego była sprzedaż gry. Zestawy do "Hodowli zwierzątek" przygotowywała metodami domowymi żona profesora, pani Zofia Borsukowa. Autorką rysunków zwierzątek była pani Janina Śliwicka. Gra zyskała wielką popularność - najpierw wśród przyjaciół rodziny, a potem w coraz szerszych kręgach osób znajomych i nieznajomych.