Czym różni się fotograf od fotografika? Uczniowie Elektryka już to wiedzą! Dzięki spotkaniu z  Marcinem Kwartą - prezesem Fundacji Foto Pozytyw, zorganizowanemu w ramach cyklicznej szkolnej akcji „Godzina z …”.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak  działa fundacja stworzona przez Marcina Kwartę. Zapoznała się z dorobkiem fotograficznym nie tylko zaproszonego gościa, ale i jego podopiecznych. Jak podkreślał fotografik "Foto Pozytyw" ma na celu rozwój fotografii artystycznej, dokumentalnej i reportażowej oraz rozpowszechnianie ogólnej wiedzy z dziedzin fotografii.   - Ważnym obszarem jest również promocja młodych twórców, organizacja działań  artystycznych i kulturalnych, festynów, pokazów, czasu wolnego dzieci i młodzieży. Organizowane są konkursy, wystawy, warsztaty i plenery fotograficzne - wylicza M. Kwarta. - Nasze działania skierowane są również do dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin marginalizowanych.  Dotyczą również  osób zagrożonych wykluczeniem m.in.   bezrobotnych, niepełnosprawnych, seniorów -  opisuje prezes fundacji.

Podczas spotkania obecna była także przedstawicielka grupy FCC Eko Radomsko będącej partnerem fundacji, Edyta Hemerling. -  Nasza firma bardzo chętnie wspiera tego typu działania. Jeśli widzimy, że przedsięwzięcie promuje m.in. ludzi młodych, pomaga im się rozwijać to zawsze włączamy się w tego typu inicjatywy lokalne - powiedziała.

Uczniowie byli mile zaskoczeni informacją, że fundacja oferuje młodym ludziom tak korzystne warunki zdobywania fotograficznej wiedzy i umiejętności. - Nie wiedziałam, że taka fundacja istnieje i stwarza możliwość ciekawych i przede wszystkim tanich wyjazdów, podczas których możemy doskonalić i poszerzać nasze zainteresowania fotografią, a przy okazji zwiedzać nasz piękny kraj. To spotkanie to był strzał w dziesiątkę  - mówi Julia Marzec.

 Każdy młody radomszczanin zainteresowany fotografią może skorzystać z oferty fundacji zgłaszając się do jej siedziby w Galerii Radomsko i zdobyć solidną  dawkę wiedzy fotograficznej . Spotkania odbywają się w drugi i czwarty czwartek każdego miesiąca. Jak podkreśla Laura Glapińska, podopieczna fundacji:  - Oprócz technicznych umiejętności można się tu nauczyć przede wszystkim myślenia, dzięki któremu  zdjęcia będą oryginalne i niepowtarzalne.

Zapraszamy:  https://web.facebook.com/foto-Pozytyw-1717204935257855/

                                                                                                                                                             Martyna Marczak