W XL wojewódzkich Zawodach Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2017” drużyna ZSE-E w Radomsku znów stanęła na podium . We wtorek nagrody uczniom wręczyli kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski i zastępca dyrektora Biura Wojewody Kamil Wojtysiak.

Kurator życzył także zwycięzcom wojewódzkim sukcesu w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 19-22 czerwca w Bornem Sulinowie.

W tegorocznej jubileuszowej edycji turnieju w naszym regionie wzięło udział 15 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców. Zawody rozegrano 19 maja w Radomsku. Młodzież rywalizowała w pięciu konkurencjach: teście sprawnościowym, rzucie granatem, strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i biegu na orientację.

Pierwsze miejsca wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, drugie drużyna chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu, a trzecie – uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Nagrodę Grand Prix dla najlepszego zawodnika zdobył Przemysław Banasiak z ZSE-E z Radomska.
Podziękowania otrzymali także opiekun drużyny Marzena Kaczmarczyk-Krzciuk oraz dyrektor ZSE-E Adam Jałkiewicz.