pip bannerZespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych po raz trzeci przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, którego głównym organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Osoby z krótkim stażem pracy znacznie częściej ulegają wypadkom, niż bardziej doświadczeni pracownicy. Jedna trzecia poszkodowanych ma staż pracy krótszy niż rok. Młode osoby podejmujące pierwszą pracę nie posiadają często podstawowej wiedzy o przepisach prawa pracy.

01Bear Theatre wystąpił przed uczniami Elektryka. Wystawił spektakl w języku angielskim pt. „Let’s go travel”.

Bear Theatre to międzynarodowy teatr wędrowny. Jego misją jest nauczanie języka angielskiego w innowacyjny i interaktywny sposób, na przykład poprzez wystawianie spektakli, poprzez interakcję uczniów z językiem, słuchanie go i próby zrozumienia go w taki sposób, w jaki nie zrobiliby tego w klasie podczas tradycyjnej lekcji.

Przed publicznością ZSE-E zaprezentowali swój talent aktorski Andreea i David, którzy występują na scenie już od 20 lat. Jak dowiedzieliśmy się, rozmawiając z nimi po spektaklu, bardzo cenia sobie tego typu spotkania z młodzieżą. Daje im to wiele satysfakcji, a przy okazji pomaga uczniom w nauce czegoś nowego. Dla Andreei bycie aktorką to naprawdę dobra alternatywa dla nudnego stylu życia. Zawsze chciała być nauczycielką, ale w Rumunii - skąd pochodzi - nie jest tak łatwo nią zostać, więc gdy otrzymała propozycję pracy w wędrownym teatrze - nie zawahała się. Z Davidem było bardzo podobnie.

matandoUczniowie naszej szkoły: Bitnerowski M., Ciupa W., Włuka Ł i Gonera A. wzięli udział w konkursie matematycznym m@tando, którego eliminacje odbyły się we wrześniu. Ze 150 szkół, które brały udział  w konkursie udało im się znaleźć w pierwszej dziesiątce i dostać do finału.

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo”  – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  odbył się 18 października 2017 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczniowie na tę część zmagań pojechali pod opieką pani mgr K. Haś. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody.
Gratulujemy.