W dniu 23.05.2017 Pan Dyrektor Adam Jałkiewicz uroczyście wręczył nagrody uczestnikom konkursu, "Czytam, więc wiem".

Wyniki konkursu:

I miejsce – Paulina Górka, kl. I F

II miejsce – Kacper Zakrzewski, kl. I G

III miejsce - Marcin Kopera, kl. I K

Wyróżnienie - Natalia Staszczyk, kl. I G

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Depresja - pod takim hasłem 6 kwietnia odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia w ZSE-E.Temat bardzo ważny , gdyż WHO przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Choroba ta dotyka ludzi z różnych środowisk i niezależnie od wieku, płci czy szerokości geograficznej. Jest bardzo groźną jednostką chorobową, która w najgorszym przypadku może doprowadzić do samobójstwa. Dlatego też uczniowie w tym dniu mieli okazję spotkania się z panią psycholog - Anną Malec, która w czasie swojej prelekcji wielokrotnie podkreślała ,iż sama rozmowa z kimś o swojej chorobie jest istotnym elementem w procesie dochodzenia do zdrowia. Ważne jest zrozumienie samego siebie, pewnych naszych reakcji, które nie zawsze są współmierne do rzeczywistej sytuacji czy zdarzenia.

W ramach rozpoczętego w zeszłym roku  cyklu    ,, Moje spotkania z literą prawa’’ klasa IV F miała możliwość uczestniczyć  w rozprawie sądowej . Sprawę z zakresu prawa cywilnego poprowadziła pani sędzia Wioletta Krawczyk. Szczegółowo wyjaśniła młodzieży ,na czym polega praca sędziego podczas postępowania sądowego oraz jakie warunki należy spełnić, aby móc wykonywać taki zawód. Przestrzegała także  przed  popełnieniem przestępstwa, gdyż nawet epizodyczny konflikt  z prawem, może zadecydować o całym naszym  przyszłym życiu.

Dziękujemy Pani Wioletcie Krawczyk – Prezes Sądu Rejonowego   oraz Pani Prokurator Katarzynie Posak, za możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach przez uczniów naszej szkoły.

Opiekunowie: Justyna Fontowicz, Anna Mikicka