Z matematyką mamy styczność na każdym kroku, nie tylko w szkole podczas zajęć, ale także na co dzień, idąc na zakupy, odliczając dni do wakacji lub znajdując się w innej strefie czasowej podczas podróży. Krótko mówiąc matematyka jest wszędzie.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno- Elektronicznych w Radomsku w ciągu najbliższych kilku tygodni będą mieli okazję bliżej zapoznać się innymi walorami matematyki. W tym celu w naszej szkole odbędą się warsztaty tematyczne, imprezy edukacyjne, szkolenia i konkursy, aby propagować nowoczesne technologie i rozwijanie matematycznych umiejętności. Program  Bliżej matematyki, bliżej nauki uzyskał grant w konkursie Banku Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Zamysł skierowany jest do wszystkich uczniów, tych  którzy uważają, że matematyka jest trudna i nieciekawa i tych którzy ją lubią. Każdy będzie miał okazję wziąć udział w pokazach, doświadczeniach i warsztatach  podczas Spotkań z Nauką.

2 marca o godz. 8.00 odbędą się Drużynowe Zawody Matematyczne, skierowane do wszystkich uczniów ZSE- E. W zawodach wystartuje po 5 przedstawicieli z każdej klasy. Zwycięskie drużyny wyjadą na międzynarodowy konkurs Náboj do Krakowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i prosimy o zapoznanie się z zasadami zawodów. Zakończeniem programu będzie kilkudniowa wycieczka edukacyjna Ogród doświadczeń  połączona z warsztatami.

Zapraszamy do aktywnego udziału i angażowania całej społeczności Elektryka w inicjatywę.